Nasze konie

Klacze

Stado klaczy

ARIZONA

(ur. nn) Sportowy kucyk z ogromnym sercem i talentem do skoków, ale i z wielkimi umiejętnościami w ujeżdżeniu. Kuc regularnie startuje w zawodach skokowych oraz bierze udział w egzaminach na odznaki jeździeckie.

BAHARTA

(01.05.2011) Tarantowata piękność o bardzo przyjaznym usposobieniu. Jest koniem, który lubi skoki i pomaga jeźdźcowi nabrać pewności w skokach. Doskonale sprawdza się podczas egzaminów na odznaki jeździeckie.

BASIA

(ur. 14.03.1999) Koń polski zimnokrwisty. Basia bardzo lgnie do ludzi; sprawdza się zarówno pod siodłem, jak i w bryczce. Dzieci i młodzież uwielbiają Basię do jazd na oklep, pony games i woltyżerki.

COLLIN

(ur.25.07.2012) Klacz skradła serca wszystkich w naszej stajni. Spokojna, kochana klacz z talentem do skoków i ujeżdżenia.

CYKADA

(ur.17.03.2014) Klacz rasy Wielkopolskiej. Cykada jest urzekająco podobna do naszej staruszki Iskry. Klacz w obyciu jest bardzo miła i oczekująca kontaktu. Ma ogromne serce do skoków.

EMOCJA

(ur. 27.05.2017) Kara, przepiękna klacz, która lubi człowieka. Idealna klacz na odznaki jeździeckie.

ETNA

(ur. 22.05.2010) Niezwykłej urody klacz SP. Etna ma ognisty temperament i jest doskonale wyszkolona pod kątem skokowym oraz ujeżdżeniowym. Jest jednym z czołowych koni w naszej stajni, startującym w zawodach skokowych.

HANIA

(ur.14.05.2002) Jest doświadczonym i bardzo cierpliwym koniem, który wprowadzi każdego w świat jeździectwa. Hania jest idealnym towarzyszem w tereny, bardzo dobrze sprawdza się też w treningach na maneżu. Oferuje wszystko, co jest najpiękniejsze w jeździectwie.

HOGA

(ur.24.05.2008) Ciemnogniada klacz rasy Wielkopolskiej. Ojcem Hogi jest utytułowany ogier Seul. Klacz jest niezwykle kontaktowa i cierpliwa. Idealnie sprawdza się pod początkującymi jeźdźcami.

INDI

(ur.12.05.2019) Piękna, niezwykle sympatyczna i przyjacielska klacz pochodzenia holenderskiego. Zajeżdżana przez Pani Martę, wkrótce będzie cieszyć Was podczas lekcji jazdy konnej.

ITAKA

(ur.25.10.2007) Itaka jest rasy Wielkopolskiej i jest prawdziwym wulkanem energii, który gaśnie mając na sobie niedoświadczonego jeźdźca. Itaka jest koniem wprowadzającym nowicjuszy w świat jazdy konnej. Cierpliwie uczy stępu i kłusu. Pod doświadczonym jeźdźcem rozwija skrzydła i ochoczo galopuje, czy skacze parkury.

LUNA

(ur.nn) Dojrzała i wspaniała klacz o niezwykle łagodnym usposobieniu. Jest idealnym nauczycielem dla zupełnie początkujących jeźdźców. Luna jest uwielbiana przez najmłodszych.

MYSZKA

(ur.07.03.2015) Mekka zwana Myszką, jest rezolutną klaczką konika polskiego. Ten niepozorny koń świetnie skacze i ma doświadczenie w czworobokach. Na niej zdasz odznaki JK i BOJ.

PEREŁKA

(ur.08.04.2008) Perełka jest mieszanką Achała z Arabem, stąd jej gorący temperament. Perełka pomimo swojej ognistej natury jest czołowym koniem do nauki jazdy konnej. Pod poczatkującym jeźdźcem jest oazą spokoju, za to pod doświadczonym – wulkanem energii. Klacz ma ogromne serce do skoków, doskonale radzi sobie też z zadaniami ujeżdżeniowymi.

PRADA

(ur. 15.03.2016) Prada to klacz z temperamentem, ale jest również wspaniałą nauczycielką w treningu ujeżdżeniowym. Jak na prawdziwą klacz przystało, lubi postawić na swoim, lecz pomimo charakterku, uwielbia kontakt z człowiekiem.

ROKITA

(ur. 2004) Pomimo, że ma w sobie nieco z konia zimnokrwistego, prawdziwy z niej dynamit energii. Klacz uwielbia skoki i nie straszna jej jest żadna wysokość. Pod doświadczonym jeźdźcem pokonuje najbardziej zaawansowane parkury. Rokita równie dobrze sprawdza się w treningu ujeżdżeniowym, w którym potrafi zrobić zaawansowane elementy.

ROSZPUNKA

Urodziwa i chwytająca za oko srokata klacz, która jest niezwykle przyjacielska do ludzi i koni. Idealny koń na egzaminy na odznaki jeździeckie i do nauki pierwszych skoków.

TOSIA

(ur. 30.03.2009) Turbo-kucyk, który pomimo swoich rozmiarów ma wspaniałą potęgę skoku, dlatego nie straszne są jej nawet wyższe przeszkody. Tosia zwykle pracuje z małymi dziećmi, których uczy podstaw jeździectwa. Pod bardziej

Wałachy

Stado wałachów

ARON

(ur. 10.04.2016) Wałach, który każdego „chwyta za oko”. Ten wałach lubi pracę wszechstronną; skoki i ujeżdżenie. W stadzie jest wesołym i przyjacielskim koniem, który prowokuje inne konie do wymyślnych zabaw.

ATAMAN

(ur.2004) Ataman jest bardzo ambitnym koniem, który wykazuje się zrównoważeniem i cierpliwością. Bardzo chętnie skacze, dlatego niejednego jeźdźca przekonał do oddawania pierwszych skoków. Ogromne serce do skoków sprawia, że Ataman jest wymarzonym koniem w parkurze. Wystarczy mu zaufać, a pokona każdą przeszkodę.

BANAN

(ur. 28.03.2013) Przyjacielski, kochany i przytulaśny koń rasy SP. Koń orkiestra, pracuje na każdym poziomie zaawansowania! Zaczynając od lonży, po parkury i wyjazdy w teren. Jest dobrym nauczycielem dla jeźdźców przygotowujących się do odznak. Bezpieczny i stabilny koń dla osób które czują się niepewnie w siodle! On pozwoli zbudować odwagę!

BAZALT

(ur. 01.04.2015) Piękny kary wałach rasy Wielkopolskiej. Bazalt jest kontaktowym koniem, który szkolony jest pod kątem wszechstronnym. Jest chętny do nauki i cierpliwy, dlatego rokuje na konia, który w przyszłości będzie uczestniczył w odznakach jeździeckich.

CORADO

(ur. 15.06.2009) Gniady wałach rasy arabskiej. Corado jest spokojnym i zrównowazonym koniem, który jest lekko noszący i bardzo wygodny. Dzięki tym cechom wałach idealnie sprawdza sie pod osobami na każdym poziomie wyszkolenia.

DON CORLEONE

(ur. 10.07.2011) Zjawiskowy wałach, który przyjechał do nas z gorącej Hiszpanii. Niezwykle przyjazny i oczekujący aprobaty człowieka. Ujeżdżony na poziomie N klasy. Dobry nauczyciel i czołowy koń na czworoboki srebrnej i złotej odznaki jeździeckiej.

DZWONEK

(ur. 18.08.2011) Dzwonek jest kontaktowym koniem, który idealnie radzi sobie pod początkowymi i średniozaawansowanymi osobami. Dzwonek ma serce do skoków, ale równie dobrze sprawdza się podczas treningów „na płasko”, czy w wypadach w teren.

EFEB

(ur. nn) Bardzo doświadczony i cierpliwy arabokonik. Efeb niejedną osobę wprowadził w świat koni. Świetnie sprawdza się też w treningach „na płasko”.

ELVIS

 (ur. 29.03.2005) Elvis jest doświadczonym i cierpliwym wałachem, który skradł serce niejednego jeźdźca. Konik idealnie czuje się w jazdach pod poczatkującymi i średniozaawansowanymi osobami, które przeprowadzi przez całą ścieżkę jeździecką; od stępa do galopu.

GENERAŁ

 (ur. xx) Generał to piękny, kary wałach, który każdego wprowadzi na ścieżkę ambitnego jeździectwa (równiez podczas pokonywania ścieżki zdobywania odznak BOJ i SOJ). Doskonale odnajduje się w parkurach i na czworoboku. Regularnie startuje w zawodach skokowych, w konkurach LL i L.

GRANT

(ur. nn) Niezwykłej urody arabokonik. Wałach ma ogromne serce do skoków, jest też doskonale wyszkolony pod kątem ujeżdżeniowym. Grant swoim oddaniem i doświadczeniem zaskarbił sobie wielu miłośników. Jest czołowym koniem na odznaki jeździeckie.

HERVEST

(ur. nn) Przepiękny kary wałach, który charakteryzuje się wszechstronnym wyszkoleniem. Jest to idealny koń dla osób średniozaawansowanych oraz zaawansowanych. Hervest z chęcią pokonuje parkury oraz wykonuje zaawansowane ćwiczenia ujeżdżeniowa. Jest czołowym koniem na odznaki jeździeckie.

IXTAB

(ur. 08.04.2015) Wałach pełnej Krwi Angielskiej. Ixtab to niezwykle przyjemny w obejściu koń. Lubi człowieka i szuka kontaktu z nim. Jest bardzo bezpieczny w terenie, dzięki czemu daje prawdziwą radość, podczas wypraw po okolicznych lasach. Przyjaźni się z Prymusem.

JOWISZ

(ur. 14.02.2016) Ten wałach rasy śląskiej, zauroczył nas wszystkich od pierwszego wejrzenia. Masywny, duży wałach, o absolutnie łagodnym usposobieniu. Jowisz, mimo swojej wielkiej postury, jest bardzo lekki w treningu; chętnie współpracuje z jeźdźcem.

JUREK

(ur. nn) Myszaty członek Gangu Koników Polskich. Jurek jest uroczym i kontaktowym wałachem, idealnie sprawdzającym się dla poczatkujących jeźdźców. Doskonale odnajduje się ucząc stępa, kłusu i pierwszych zagalopowań. Jest ulubieńcem jeźdźców, którzy planują wyjazd w teren, jazdę oklepową lub pony games.

LUZ

 (ur. 01.03.2008) To przesympatyczny i wyrozumiały kary hucułek. Jest bezpieczny i uroczy, a ponad to wykazuje się niezwykłą cierpliwością do początkujących jeźdźców. Na nim nauczysz się kłusa i galopu. Luz świetnie sprawdza się podczas kursów i egzaminów na odznakę Jeżdżę Konno.

NESTOR

 (ur. 06.06.2016) Nestor to wspaniały wałach, który przeprowadzi jeźdźców od Brązowej, po Złotą Odznakę Jeździecką. Idealnie sprawdza się pod ambitnymi, zaawansowanymi jeźdźcami na obozach sportowych. Nestor jest bardzo dobrze wyszkolony zarówno skokowo, jak i ujeżdżeniowo. Regularnie startuje w zawodach skokowych, w konkursach L i P, pod córką właścicieli Stajni Iskra – Hanią (której Nestor jest ulubieńcem).

NICPOŃ

(ur.15.04.2006) Skarogniady wałach typu pogrubianego. Nicpoń bardzo lubi kontakt z człowiekiem, a szczególnie takim, który rozpieszcza go smakołykami. Ten olbrzym jest niezastąpiony w bryczce, jednak równie dobrze sprawdza się pod siodłem, szczególnie pod osobami poczatkującymi oraz na jazdach typu woltyżerka czy pony games.

PLAYBOY

(ur. nn) Średniej wielkości, ramowy wałach z charakterkiem. Playboy jest koniem, który świetnie dostosuje się do poziomu jeźdźca. Jest cierpliwy względem początkującego jeźdźca, za to osobie zaawansowanej potrafi wysoko postawić poprzeczkę. Playboy jest doskonale wyszkolony ujeżdżeniowa i skokowo, dlatego jest jednym z czołowych koni pod odznaki jeździeckie.

PROVEN

(ur. 29.06.2015) Wałach rasy trakeńskiej o niezwykle przyjaznym usposobieniu. Jest to ambitny, a zarazem bardzo delikatny koń. Ma potencjał skokowy, który będziemy w nim rozwijać. Jest dobrym nauczycielem dla jeźdźców przygotowujących się do odznak lub licencji.

PRYMUS

(ur. 29.06.2015) Niezwykle inteligentny wałach, który wyprzedza myśli jeźdźca. Skoczny, ambitny koń, który jest wyszkolony na bardzo wysokim poziomie. Prymus jest przyjacielskim wałachem, którego najlepszym kompanem jest Xtab.

SANY

(ur. 20.11.2007) Sany jest jednym z największych koni w Stajni Iskra. Charakteryzuje się silnym charakterkiem, dlatego jest idealnym koniem do nauki dla średniozaawansowanych jeźdźców, a osobom zaawansowanym daje szerokie możliwości w treningu skokowym czy ujeżdżeniowym. Sany jest bardzo wygodnym koniem; jest niezastąpiony do nauki kłusu i galopu.

TUNIS

(ur. 19.05.2005) Arabokonik, który jest idealnym koniem zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Jest koniem wszechstronnie wyszkolonym, który daje szerokie możliwości jeźdźcom. Jest czołowym koniem na odznaki jeździeckie.

WITOS

 (ur. 28.04.2008) Czyżby brat bliźniak Luza? Te konie odróżnia tylko kolor oczu, bo Witos ma bursztynowe. Witos to rasowy hucuł, który jest niezwykle cierpliwym i pewnym nauczycielem w nauce galopu i skoków. Doskonale sprawdza się podczas kursów i egzaminów na JK.

WOJTEK

(ur. 1999) Bardzo piękny, ramowy Arab. Wojtuś jest doświadczonym i wyrozumiałym koniem, który niejednego nowicjusza wprowadził w jeździectwo. Wojtuś jest kontaktowym koniem, dzięki czemu ma liczne grono wielbicieli.

Iskra - koński raj

W Sztumskim Polu zrealizowaliśmy wizję naszego końskiego raju. Iskrowe stado klaczy i wałachów ma do swojej dyspozycji 10 ha łąk, podzielonych na 5 pastwisk ze stałym dostępem do wody. Nasze pastwiska mają zróżnicowany teren, są otoczone lasami. Dbamy, aby co roku rosła na nich bujna trawa, wzbogacona o pyszne zioła.

Poza pastwiskami Iskra oferuje dla naszych czterokopytnych przyjaciół 6 stajni z komfortowymi boksami. Boksy są jasne, czyste i przestronne. Konie mają ściółkę wymienianą co 2 dni, są regularnie karmione sianem, paszami, owsem oraz wysłodkami buraczanymi.

SPRAWDŹ

Może Cię zainteresować

HOTEL I TRENING KONI
zobacz
TRENINGI JEŹDZIECKIE
zobacz
SZKOLENIA JEŹDZIECKIE
zobacz

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy
ZADZWOŃ: 512 666 120
Copyright © 2022 Stajnia ISKRA
Design: Proformat
phone-handsetcrossmenuarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram