Ferie zimowe 2025 kujawsko-pomorskie

22 lata doświadczenia

W organizacji wypoczynku dla dzieci, młodzieży i rodzin

Ponad 17 000 zadowolonych uczestników

W tym czasie wakacje i ferie zimowe spędziło u nas imponujące grono dzieci, młodzieży i dorosłych – nowych i powracających Gości

4,5 na 5*

Niezmiennie wysoki standard usług i zadowolenie naszych Klientów, potwierdzony prze opienie Google

Ferie w siodle | dostępność miejsc

DOSTĘPNOŚĆ
TURNUS 1 (19-25.01.2025) | CENA ...
45
TURNUS 2 (26.01-01.02.2025) | CENA ...
45

Ośrodek Jeździecki - Stajnia i Pensjonat Iskra

usytuowany w malowniczym Sztumskim Polu niedaleko Malborka, jest certyfikowanym partnerem Polskiego Związku Jeździeckiego (kat. I**). Oferuje kompleksowe zaplecze dla miłośników jeździectwa, w tym: dwie nowoczesne, kryte hale, urokliwe leśne szlaki konne, imponujące stado 60 doskonale wytrenowanych koni oraz komfortowy pensjonat, zapewniający ciepłą i przyjazną atmosferę. Wszystkie obszary Stajni Iskra są starannie monitorowane, zapewniając bezpieczeństwo i spokój zarówno dla koni, jak i dla ich opiekunów.

Dla kogo jest obóz w Stajni Iskra?

dzieci w wieku 9-12 lat
młodzieży 13-18 lat
rodzin z dziećmi
osób początkujących i zaawansowanych
Informacje

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

turnusy 7 lub 14-dniowe
profesjonalna kadra instruktorska, opieka wychowawców i animatorów
nieodpłatna wypożyczalnia sprzętu jeździeckiego
komfortowe warunki do treningu i wypoczynku

Twoje dziecko będzie u nas bezpieczne – GWARANTUJEMY!
Stajnia Iskra posiada wszelkie zezwolenia (Kuratorium Oświaty – 
sprawdź , Organizator Turystyki, Sanepid, Straż Pożarna).

"Polecamy wszystkim to fantastyczne miejsce, konie są zadbane, bogaty wachlarz zajęć wypoczynku, dzieci są tam szczęśliwe i zadowolone. Pracują tu uczciwi organizatorzy, którzy z wielkim poświęceniem wykonują swoje zobowiązania. Tak było super, że dzieci nie chciały wracać do domu 🥰" – Kamila

Co zawiera cena?

pobyt 7-dniowy
zakwaterowanie w pokojach 2-, 3-, 4-osobowych z łazienką, TV i wi-fi
4 nieporcjowane posiłki dziennie
1 godzinę jazdy konnej dziennie (w programie treningi ogólnorozwojowe na krytej hali, woltyżerka, wyjazdy w teren)
wykłady i zajęcia w stajni (pomoc w karmieniu i wyprowadzaniu koni na pastwiska, czyszczenie i siodłanie, wspólna opieka stajenna)
stałą opiekę wychowawców i instruktorów
atrakcje prowadzone przez animatorów
8 powodów

Dlaczego warto wybrać Stajnię Iskra?

5. Atrakcje dodatkowe

U nas nie ma czasu na nudę; wychowawcy mają głowy pełne pomysłów. Czas wolny spędzisz na grach zespołowych i zajęciach kreatywnych. Wieczorem stawiamy na integrację: seanse filmowe, karaoke… Dla chętnych oferujemy możliwość skorzystania z profesjonalnej sesji zdjęciowej z końmi (usługa dodatkowa).

6. Pyszne, nieporcjowane posiłki

Pensjonat Iskra ulokowany jest w głównym budynku stajni. Nasi Goście zakwaterowani są w pokojach 2-, 3-, 4-osobowych. Każdy pokój jest przytulny i ciepły, posiada własną łazienkę. Pokoje urządzone są w stylu rustykalnym, a dominujące w nich drewno i urocze dodatki, nadają im wyjątkowego charakteru.

7. Ciepłe pokoje z łazienką

Pensjonat Iskra ulokowany jest w głównym budynku stajni. Nasi Goście zakwaterowani są w pokojach 2-, 3-, 4-osobowych. Każdy pokój jest przytulny i ciepły, posiada własną łazienkę. Pokoje urządzone są w stylu rustykalnym, a dominujące w nich drewno i urocze dodatki, nadają im wyjątkowego charakteru.

8. Dostęp do wi-fi na całym terenie

Wiemy, jak ważny jest dla Ciebie stały dostęp do internetu, dlatego nie chcemy Ci go ograniczać. Podczas obozów nie zabieramy telefonów i z wielką chęcią, udostępniamy na naszych social mediach, Twoje relacje z obozu.

8 powodów

Dlaczego warto wybrać Stajnię Iskra?

1.Nauka jazdy na każdym poziomie

Już pierwszego dnia sprawdzimy Twoje umiejętności i przydzielimy Cię do odpowiedniej grupy; od podstaw na lonży, po trening sportowy. Oferta obejmuje 1 godzinę jazdy konnej dziennie, jednak istnieje możliwość skorzystania z dodatkowych jazd w cenie 80 pln/godz. Dla chętnych przewidujemy możliwość podejścia do kursu i egzaminu na odznaki jeździeckie.

2. Nieograniczony czas z końmi

W Iskrze konie są wszędzie, dlatego możesz obserwować ich zachowania w stadzie na pastwiskach, w stajni i na treningach. Bądź wśród swoich ukochanych zwierząt, od poranka do późnego wieczora, bezpiecznie – pod czujnym okiem instruktorów.

3. Wszechstronnie w siodle

Stawiamy na wszechstronny trening. Pod okiem instruktorów, rozwiniesz swoje umiejętności ujeżdżeniowe i skokowe. Czekają na Ciebie też malownicze tereny oraz woltyżerka.

4. Zajęcia w stajni i ciekawe wykłady

Ucz się od najlepszych! Każdego dnia zdobądź nową wiedzę i doświadczenia podczas wykładów oraz zajęć w stajni. Weź udział we wspólnym czyszczeniu i siodłaniu koni, karmieniu ich, a także w wyprowadzaniu stada na pastwiska.

Stajnia Iskra

Najlepsze obozy jeździeckie w Polsce

Trenuj w małych grupach

Jazy odbywają się w grupach 3-4-osobowych, z podziałem na poziom umiejętności (począwszy od lonży, po treningi sportowe)

Zdobądź odznakę jeździecką

Podczas obozów odbywają się kursy i egzaminy na odznaki jeździeckie: Jeżdżę Konno, BOJ oraz SOJ

Spędź czas bez nudy

Profesjonalni wychowawcy i animatorzy, zadbają o aktywność na świeżym powietrzu, rozgrywki hobby horse, zabawy integracyjne i karaoke

Jak wygląda plan dnia?

Zapewniamy stałą opiekę gospodarzy, instruktorów i wychowawców kolonijnych. Czas wypełniony jest treningami, zajęciami stajennymi oraz animacjami.

PLAN DNIA

8:00-10:00 – śniadanie
8:00-12:00 :

 • treningi jeździeckie z podziałem na małe grupy
 • zajęcia teoretyczne odbywają się 2 razy dziennie – przed południem i po południu – chętni mogą poznać tajniki oswojenia i kiełznania koni, ich zwyczaje; podejrzeć i uczestniczyć w pracach stajennych; nauczyć się czyszczenia, pielęgnacji, siodłania i innych przydatnych rzeczy do wykorzystania w stajni i terenie. Zajęcia prowadzą instruktorzy, a asystujący im doświadczeni jeźdźcy pomagają początkującym w ich pierwszych krokach
 • zajęcia animacyjne; nad osobami, które są po jeździe lub czekają na swoją kolej, czuwają nasi wychowawcy, którzy nie pozwalają nikomu na chwilę nudy (jeśli pogoda dopisuje proponujemy aktywność w plenerze, w przypadku niepogody czas spędzamy w pensjonacie)
 • zapisy na dodatkowe lekcje jazdy konnej (lista życzeń, na której podajemy rodzaj jazdy i imię swojego ulubionego konia)
 • poza przyjemnościami również obowiązki – sprawdzamy czystość w pokoju, wyznaczamy dyżur na stołówce, nakrywamy do stołu

13:00 – obiad
14:30-17:30

 • treningi jeździeckie z podziałem na małe grupy
 • zajęcia z wychowawcami – leśne podchody i gra w „smocze jajo”, sala rekreacyjna – zajęcia z tańca nowoczesnego, karty, mafia, gry planszowe, lepienie koni z masy solnej i innych ozdób, które później zabieramy do domu na pamiątkę
 • w międzyczasie podwieczorek
 • sprowadzanie koni z pastwisk z instruktorami

18:00 – kolacja
18:30 – 22:00

 • wieczorna karmienie koni z instruktorami dla chętnych
 • wieczór tematyczny, czyli konkursy talentów, zawody w grupach, karaoke, mini kino, gitara, tańce, pokaz mody, koński chrzest i wiele innych
 • czas wolny

22:00 – cisza nocna

Jak wygląda plan dnia?

PROGRAM OBEJMUJE:

WYKŁADY:

 • z biomechaniki ruchu konia
 • z psychologii konia
 • metody treningowe
 • masaż dobry na wszystko
 • specjalistyczne wykłady z zakresu ujeżdżenia i skoków

TRENINGI (1 godz. jazdy dziennie):

 • ujeżdżenie
 • skoki
 • wyjazdy w teren
 • woltyżerka

Dzień z influenserem

Wielu z naszych obozowiczów uwielbia social media i marzy o spotkaniu na żywo z największymi jeździeckimi inflencerami. W Stajni Iskra spełniamy marzenia; na naszych letnich i zimowych obozach jeździeckich uczestnicy mogą spędzić cały dzień z Gośćmi Specjalnymi. Do tej pory mieliśmy okazję współpracować z: Aleksą i Matim, Tumisią, Mtequestriann, Junglerkami czy Kamijamii, jednak pojawi się u nas więcej postaci.

UWAGA! Podczas wakacji 2024 planujemy spotkanie z Aleksą i Matim (pod patronatem marki SILWEAR) tylko na TURNUSIE 0. Na pozostałych turnusach nie będzie Gości Specjalnych.

JAK WYGLĄDA DZIEŃ Z INFLUENCEREM?
W Iskrze macie okazję spędzić dzień z Waszymi ulubieńcami od rana do wieczora. Przykładowy harmonogram wygląda następująco:

10:00 – gra terenowa
12:00 – końskie spa
13:00 – obiad
14:20 – wspólne grupowe zdjęcie
14:30 – zajęcia manualne torby / magnesy, na których dzieci mogą wziąć autograf od naszego gościa
16:30 – pieczenie ciasteczek
18:00 – kolacja
ok. 19:00 – zakończenie dnia z influenserem

Osoby chcące podejść do egzaminu na JK, BOJ lub SOJ są zobowiązane odbyć kurs przygotowawczy do egzaminów. W dniu zakończenia kursu, instruktor podejmuje decyzję, którzy uczestnicy ukończyli go z wynikiem pozytywnym i tym samym podchodzą do egzaminu na odznakę jeździecką w dniu kolejnym. Kurs i egzamin na odznakę to stanowią usługi dodatkowe.

UWAGA! Przypominamy, że zgodnie z nowelizacją ustawy PZJ dotyczącej egzaminów na odznaki jeździeckie, od 15 kwietnia 2019 r. osoby do 15 lat włącznie MAJĄ OBOWIĄZEK zdawania egzaminu w KAMIZELCE JEŹDZIECKIEJ. Zastrzega się, że planowany egzamin odbędzie się, pod warunkiem uzbierania się minimum 6 jeźdźców, posiadających w dniu egzaminu umiejętności na poziomie danej odznaki.

Treningi i odznaki podczas obozów

Stajnia ISKRA posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego kt. I**. Naszą dewizą jest bezpieczeństwo. Uczestnikom obozów odbywają treningi z podziałem na małe grupy (do 4 osób), z podziałem na grup zaawansowana: od początkujących do zaawansowanych.  Wszystkie treningi odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów PZJ. Zapewnimy indywidualne podejście do jeźdźców na każdym poziomie. Poza zajęciami w siodle, prowadzimy ciekawe wykłady, a także zajęcia w stajni (czyszczenie, karmienie, siodłanie koni).

Podczas turnusów dla osób chętnych, przeprowadzamy kursy, a także egzaminy odznaki jeździeckie:

 • Jeżdżę konno (od dnia 01.01.2022 r. – obowiązkowa)
 • BOJ
 • SOJ

Szczegółowe informacje, regulamin i wymogi dla poszczególnych odznak 

 

Usługi dodatkowe

Dwie jazdy dziennie | +450 pln

Dodatkowa godzina jazdy konnej każdego dnia (razem 5 jazd)

Odznaki jeździeckie (kurs i egzamin) | już od 350 pln

Jeżdżę Konno + 350 pln. BOJ + 500 pln. SOJ + 550 pln.

Kamizelka ochronna | + 80 pln

Wynajem jeździeckiej kamizelki ochronnej na okres całego pobytu.

Jeździecka fotosesja | +250 pln

10 profesjonalnych zdjęć z koniem w wariancie PORTRET lub TRENING (wysokiej jakości, w formacie jpg) oraz kubek z koniem ze Stajni Iskra. Do sesji treningowej polecamy skorzystanie z indywidualnego treningu (+160 pln)

Opcja sport | +550 pln

Obóz z dwoma jazdami dziennie, w grupach 2-3 osobowych, dla osób posiadających minimum BOJ. Z opcji Sport może skorzystać tylko 9 osób w każdym tygodniu.
Oferta wypoczynkowa

Sprawdź inne opcje wypoczynku

od 249 PLN
POBYTY WIOSENNE
zobacz
od 798 PLN
MAJÓWKA NA WSI
zobacz
od 350 PLN
SZKOLENIA JEŹDZIECKIE
zobacz

Zapisz się na ferie zimowe lub wakacje w siodle

Wypełnij formularz, aby wstępnie zarezerwować miejsce. Resztę informacji wyślemy Ci mailowo.

 • kwota zadatku na poczet rezerwacji to 700 PLN /1 tydz., 1 400PLN /2 tyg. za osobę.
 • cena nie obejmuje usług tj.: dodatkowe jazdy konne, kursy i egzaminy na odznaki jeździeckie, sesje fotograficzne. Szczegółowe informacje nt. usług dodatkowych, zostaną wysłane w wiadomości mailowej
 • w przypadku pobytów obejmujących kilka turnusów, każda doba z soboty na niedzielę jest GRATIS
 • dokonanie rezerwacji jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu

 

Formularz rezerwacji


  TURNUS 0 (16-22.06.2024)TURNUS 1 (23-29.06.2024)TURNUS 2 (30.06-6.07.2024)TURNUS 3 (7-13.07.2024)TURNUS 4 (14-20.07.2024)TURNUS 5 (21-27.07.2024)TURNUS 6 (28.07-3.08.2024)TURNUS 7 (4-10.08.2024)TURNUS 8 (11-17.08.2024)TURNUS 9 (18-24.08.2024)TURNUS 10 (25-31.08.2024)


  TURNUS 1-6 OFERTA WKRÓTCE


  Obóz z dwoma jazdami + 450 plnOdznaka Jeżdżę Konno + 350 plnOdznaka BOJ + 500 plnOdznaka SOJ + 550 plnKamizelka ochronna + 80 plnJeździecka fotosesja + 250 plnOpcja Sport + 550 pln

  Wakacyjne i zimowe obozy konne 2024 – Ferie zimowe 2024
  Copyright © 2022 Stajnia ISKRA
  Design: Proformat
  calendar-fullcrossmenuarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram