5 Pomysłów na Aktywne Ferie Zimowe 2024 na Pomorzu

 

Ferie zimowe to doskonały czas na aktywny wypoczynek i spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Szukasz pomysłu, jak i gdzie warto wybrać się na ferie zimowe z nastolatkiem? A może gdzie wyruszyć z małymi dziećmi na ferie zimowe? Pomorze, z bogactwem swoich atrakcji, oferuje wiele możliwości dla rodzin i dzieci na wyjątkowe zimowe przeżycia. Oto pięć pomysłów, które warto rozważyć podczas planowania ferii zimowych 2024. Przekonaj się co można robić w ferie zimowe na Pomorzu!

1. Stoki narciarskie i snowparki

Pomorze to nie tylko plaże, ale także doskonałe miejsce dla miłośników białego szaleństwa w ferie zimowe. W okolicach Gdańska, Szklarskiej Poręby czy Karpacza znajdują się świetnie przygotowane stoki narciarskie. Dla fanów snowboardu i freestylu czekają także atrakcyjne snowparki. To idealna okazja, by nauczyć się jazdy na nartach lub doszlifować umiejętności na desce.

2. Rejsy statkiem po zimowym Bałtyku

Mimo chłodniejszych temperatur, Bałtyk ma wiele do zaoferowania w okresie zimowym. Organizowane są rejsy statkami, które pozwalają podziwiać morskie krajobrazy w nieco innej odsłonie. To niezapomniana przygoda dla całej rodziny, zwłaszcza dla tych, którzy chcą doświadczyć morskiego powiewu zimy.

3. Stajnia Iskra – Obóz Jeździecki

Dla pasjonatów jeździectwa i kontaktu z końmi, Stajnia Iskra ze Sztumskiego Pola pod Malborkiem, przygotowała propozycję wymarzonych ferii zimowych w siodle. Stadnina podczas obozów jeździeckich oferuje nie tylko możliwość nauki jazdy konnej, ale też atrakcje tj.: zajęcia w stajni (w tym czyszczenie, siodłanie i karmienie koni, przygotowanie do odznak jeździeckich JK, BOJ i SOJ, zajęcia animacyjne (gry terenowe, warsztaty manualne, karaoke, kino) i wiele więcej organizuje specjalne obozy jeździeckie. Takie ferie w siodle to niezwykła okazja, by nauczyć się tajników jeździectwa i nawiązać nowe przyjaźnie wśród miłośników koni.

4. Wędrówki po zamkach i pałacach

Pomorze to region bogaty w historię, co czyni go doskonałym miejscem na zimowe wędrówki po zamkach i pałacach. Od Malborka po Kwidzyn, liczne obiekty zachwycają architekturą i opowieściami z przeszłości. To nie tylko okazja do nauki historii, ale także możliwość przeżycia niezwykłych chwil w malowniczych sceneriach.

5. Wizyta w parku rozrywki

Choć zima kojarzy nam się z białym puchem, to także czas, kiedy parki rozrywki na Pomorzu oferują interesujące atrakcje dla dzieci i rodzin na ferie zimowe. Wnętrza są pięknie udekorowane, a liczne formy rozrywki sprawią, że ferie zimowe staną się niezapomnianym przeżyciem dla dzieci i dorosłych.

Podsumowując, Pomorze oferuje liczne ciekawe miejsca na ferie zimowe i daje niezwykłe możliwości na aktywne spędzenie zimowej przerwy. Odpowiednio zaplanowane pomysły na ferie zimowe pozwolą na ciekawe i pełne wrażeń przeżycia dla każdego członka rodziny. Bez względu na to, czy wybierzesz stoki narciarskie, morskie rejsy czy też wizytę w Stajni Iskra, pomorskie ferie zimowe z pewnością będą udane i pozostaną w pamięci na długo.

 

 

Copyright © 2022 Stajnia ISKRA
Design: Proformat
crossmenuarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram