Szkolenie z Jerzym Krukowskim - relacja

Minął tydzień od szkolenia z Jerzym Krukowskim. Emocje i niezapomniane wrażenia opadły. Mamy teraz czas na spokojne przeanalizowanie i opisanie konsultacji ze wspaniałym, nieskromnie mówiąc, światowej klasy szkoleniowcem.

Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od godziny 10:00. Zakwaterowanie w pokojach, konie w swoich nowych boksach i wykład. Zgromadziliśmy się w sali szkoleniowej, p. Jerzy na początku wykładu przedstawił swoje metody treningowe. Rozpoczęliśmy od autorskiego cytatu: „Umysł jest jak spadochron działa tylko wtedy gdy jest otwarty”, po czym zaczął dokładnie opisywać krok po kroku zagadnienia, które będziemy poruszać na zajęciach teoretycznych oraz treningach. Pierwszy wykład polegał na gruntownym opisaniu metod szkoleniowych, na co zwracać powinniśmy szczególną uwagę w ścieżce szkoleniowej. Druga część wykładu została przeniesiona do hali. Pani Marta Adamkiewicz była jeźdźcem testowym, wsiadła na konia i pokazała jak pracuje z jedną ze swoich klaczy. Pan Jerzy w tym momencie zwracał uwagę na błędy, na prawidłowe korekty. Ukazał dokładnie to na co musimy kłaść szczególny nacisk. Po czym wsiadł i pokazywał jak on pracuje z koniem, jak działa i jak bardzo musimy zwracać uwagę na delikatność, na dążenie do sugestii oraz konsekwencje w działaniu.

Po wyczerpującym wykładzie udaliśmy się na obiad i rozpoczęliśmy treningi. Frekwencja na szkoleniu była liczna. 12 par oraz wolni słuchacze, którzy byli niesamowicie zaangażowani w treningi i wykłady. Zawitali do nas goście m.in. z Norwegii, Szczecina, Starogardu Gdańskiego, Kwidzyna. Spisywane były złote myśli trenera i niezwykle ważne zagadnienia związane ze szkoleniem jeźdźców i koni. Poziom jeźdźców był zróżnicowany, dzięki temu mieliśmy całą gamę różnych problemów związanych ze szkoleniem koni.

Każdy dzień  treningów zakończony był wykładem, podsumowaniem treningów. Po kolacji był czas na zadawanie nurtujących pytań, dyskusje przy smacznym jedzeniu p. Kasi, trwały do późnych godzin wieczornych.

Następny dzień rozpoczął się od 8 rano. Pierwsze konie wyjechały  ze swoimi jeźdźcami na halę w poszukiwaniu rozluźnienia i lekkości. Niesamowite było oglądanie postępów już na drugim treningu! Widać było poprawę u jeźdźców i koni.  Każda para była przez p. Jurka indywidualnie analizowana, bardzo wnikliwe porady skutkowały szybkim sukcesem. Nadszedł wieczór, zasiedliśmy do kolacji. Pyszne jedzenie i grzaniec domowej roboty naszych wspaniałych kucharek ocieplił atmosferę. Pan Jerzy odpowiadał z ogromnym zaangażowaniem na każde pytanie. Opisywał zachowania koni, jak działa koński umysł odnosząc się do treningu. Poruszane były zagadnienia z biomechaniki ruchu koni, dążność do rozluźnienia. Kładł nacisk jak ważna, a wręcz niezbędna, jest praca nad rozluźnieniem i jak to osiągnąć. Z wielkim zapałem rozrysowywał na tablicy schematy niezbędne w treningu.

Ostatni dzień szkolenia także zaczął się od 8 rano. Wyczerpujące treningi, dużo pytań i obserwacji. Szkolenie zakończyło się wykładem oraz omówieniem każdej pary z osobna, wnikliwa analiza postępów i nadania ścieżki treningowej. Wszyscy jeźdźcy jak i wolni słuchacze powiedzieli zgodnie, że dostali to, po co przyjechali, a nawet więcej. Atmosfera była ciepła, rodzinna, treningi wymagające i niezwykle inspirujące do dalszej pracy. Dla większości jeźdźców były to bardzo odmienne metody treningowe, których nie znali na co dzień w swojej pracy, ale wystarczyły trzy dni by zobaczyli, że warto iść tą drogą, pełną lekkości i delikatności.

Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne szkolenie z Jerzym Krukowskim, które odbędzie się w dniach 15-17.01.2016 r.

FOTORELACJA - ZOBACZ

 

Komentarze użytkowników (0)
POBYTY DLA JEŹDŹCA I KONIA WARTO POZNAĆ

Stajnia ISKRA ul. Łąkowa 19, 82-400 Sztumskie Pole
tel.: 512 666 120 / e-mail: kontakt@stajniaiskra.pl

Newsletter

Aby otrzymywać aktualne informacje i promocje dotyczące oferty Stajni ISKRA – zapisz się
 
Stajnia ISKRA