Zadzwoń
Napisz
Lokalizuj
2017-03-08

Warsztaty z Justyną Kamińską (4-5.03.2017) / RELACJA

W  dniach 4-5 marca, odbyło się w naszej stajni szkolenie z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii koni. Szkolenie prowadziła Justyna Kamińska, która przeprowadziła wykłady oraz zajęcia teoretyczne z uczestnikami. Podczas warsztatów kursanci nauczyli się reagować w sytuacjach gdy koń potrzebuje pomocy, a także przeprowadzać podstawową rehabilitację.  Dodatkowo zdobyli szereg uwag , które powinni wprowadzić do swojego treningu jeździeckiego, tak aby koń pracował zgodnie ze swoja anatomia i bez napięć.

 

„Na warsztaty z Justyną Kamińską wybrałam się dlatego, że chciałam przestać być wyłącznie pasożytem siedzącym na koniu i dać coś koniom od siebie. Nie wiedziałam, czego spodziewać się po samych warsztatach, miałam mgliste o nich wyobrażenia. Justyna okazała się niezwykle profesjonalnym szkoleniowcem, poznałam dzięki niej podstawy anatomii konia, co najważniejsze - nie tylko teoretycznie, ale również praktycznie - potrafię odnaleźć odpowiednie mięśnie, kości i punkty na koniu.
Wykłady teoretyczne zostały tak przeprowadzone, że bez większych trudności przekazaną wiedzę mogliśmy wykorzystać w praktyce. Nauczyliśmy się masażu klasycznego szyi, grzbietu, zadu i nóg konia oraz elementów masażu relaksacyjnego. I tak - to jest ważne. Nauczyliśmy się. Nie zapoznaliśmy się z technikami, tylko się nauczyliśmy. Skąd to twierdzenie? Widać to było po koniach, na których ćwiczyliśmy, a które "odpływały". I wcale nie były to spokojnie i pokorne sztuki ;-).
Uważam, że każdy jeździec może wiele dobrego wnieść do swojej pracy z koniem jeśli nauczy się i włączy do swojego treningu również umiejętności, które może pozyskać właśnie na tym warsztacie. Gorąco polecam.” – pisze Zuzanna Kosecka.

 

 

Swoimi wrażeniami po warsztatach podzieliła się również Magdalena Antczak;

„W weekend wzięłam udział w warsztatach z Justyną Kamińską „Fizjoterapia w użytkowaniu koni” zorganizowanym przez Stajnię Iskra. Warsztaty pod każdym względem spełniły moje oczekiwania, a nawet je znacznie przerosły. Na wielki plus należy zapisać nowatorski sposób przekazywania wiedzy z zakresu anatomii konia, nie ograniczający się jedynie do obrazków w ramach prezentacji, a przekłuwający teorię w praktykę poprzez malowanie mięśni i struktur kostnych na koniach. Dzięki tej technice nie mam żadnej wątpliwości jak odnaleźć u każdego konia obszary, które trzeba omijać, gdzie należy je traktować delikatniej, gdzie mocniej no i bezbłędnie docieram do punktów sprawiających koniom niemal natychmiast przyjemność objawiającą się uroczym ziewaniem. Pani Justyna jest niezwykle sympatyczną, otwartą i cierpliwą osobą, każdemu z uczestników poświęcała tyle czasu ile potrzebował na ogarnięcie końskiej anatomii i technik masażu klasycznego. Niesamowita też była skuteczność zaprezentowanych przez nią chwytów. Każdy z koni na których się uczyliśmy, mimo początkowych oporów, poddawał się masażom, a ich opuszczone głowy, maślane oczy i ziewanie były najlepszym dowodem na skuteczność przekazanej przez Panią Justynę wiedzy. Polecam to szkolenie każdemu kto chce dowiedzieć się jak można pomóc swoim futrzakom sprawiając im przy tym wiele przyjemności.”

Warsztaty spotkały się z bardzo dobrym odbiorem, dlatego w przyszłości planujemy kolejne spotkania z Justyną Kamińską.  Tymczasem zapraszamy na najbliższe szkolenie z Jerzym Krukowskim. 

Komentarze użytkowników (0)

Zobacz także:

Stajnia ISKRA
ul. Łąkowa 19, 82-400 Sztumskie Pole
tel.: 512 666 120 / e-mail: kontakt@stajniaiskra.pl

Newsletter

Aby otrzymywać aktualne informacje i promocje dotyczące oferty Stajni ISKRA – zapisz się
 
Stajnia ISKRA